Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Сторінки історії школи

Дата: 5 лютого 2018 о 17:05

Історія нашої школи.

В українській мові слово «школа» з’явилось тільки в середині ХУІ століття. В багатих українських селах були початкові школи. Заснувались вони за ініціативи сільської громади, яка наймала дяка місцевої церкви вчити грамоти їхніх дітей. Найдавнішою документаційною згадкою щодо заснування освітнього закладу у нашому краї є рішення Варшавської навчальної комісії від 15 січня 1778 року про відкриття школи при Білилівському костьолі  на кошти княгині Марії Радзивілл, власниці містечка.
      Дещо пізніше з’являються школи при православних храмах.  У таких храмах дітей навчали молитвам, церковному співу, церковнослов’янській і російській мовам, арифметики, а дівчат, окрім того, рукоділлю. В маленьких селах, таких як Мар’янівка, Юзвин, Царівка, де не було церкви, організовувались школи грамоти. Навчали у них дітей особи, які  й самі були ледве освічені, мали за плечима один-два класи церковно-приходської школи. Учні за два-три місяці (стільки тривало навчання) мали засвоїти основи церковного вчення, навчитись трохи читати і рахувати.
     У 1870 році було збудоване окреме приміщення церковнопарафіяльної школи у с. Вільнопіллі. На цей момент у Вільнопіллі проживало 1100 чол., з них 136 дітей шкільного віку, 40 дітей відвідували школу. Взагалі освічених  серед дорослого населення  було 67 чоловік.
      У листопаді 1925р. почала діяти 4-річна українська трудова школа. Першим її завідуючим був П.С.Ільчук. В 1925-1926р. У 30-х роках школою завідував С.С.Шірлер.
       Під час німецько-фашистської окупації навчання  були скорочені.
Після визволення Ружинського району в 1944 році відновилось регулярне навчання. Директором в той час був Максименко. З1950р. по1959р. школою керував П.Л.Кондратюк, а з 1959р. по 1970р – С.І.Шевчук.
Шевчук С.І. нагороджений знаком «Відмінник народної освіти». До 1983 року на чолі педагогічного колективу був Л.П.Онищенко, також «Відмінник народної освіти».
      З 1983 року і по цей день директором школи є «Відмінник народної освіти» Семчук М. І.
Сьогодні очолюваний нею колектив складається з 58 учнів та 16 вчителів.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.